Dla kogo jest przeznaczona?

Zabiegi na twarz są przeznaczone dla osób o cerze dojrzałej, po 40. roku życia. Jest to inna forma rewitalizacji i stymulacji do poprawy. Nie warto czekać z podęciem decyzji o mezoterapii do momentu, aż skóra będzie w naprawdę kiepskiej kondycji, bo wówczas zabieg da słabsze efekty. Jeżeli chodzi o ciało (cellulit, rozstępy, czy skórę głowy), ostrzykiwanie możemy wykonać u pacjentki w każdym wieku.

Jak długo utrzymują się pozytywne efekty mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa jest jednym z podstawowych zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej. Zabieg z powodzeniem jest stosowany w terapii różnych problemów i schorzeń skórnych. Może być wykorzystany w celu rewitalizacji i regeneracji skóry, w terapiach profilaktycznych, opóźniających procesy starzenia się skóry. Mikronakłucia przyczyniają się do powstania urazu, który stymuluje wymianę komórek skóry i naskórka. Dzięki temu poprawie ulega mikrokrążenie w tkankach podskórnych, a także zwiększa się metabolizm komórek tłuszczowych. Dobrane przez kosmetologa substancje aktywne wprowadzane są dokładnie w miejsca, które tego wymagają. Dzięki temu zwiększa się efektywność ich działania. Efektem zabiegu jest odżywiona i dotleniona skóra oraz redukcja drobnych zmarszczek. Najlepsze rezultaty przyniesie mezoterapia wykonywana w seriach, których liczbę ustala kosmetolog. Zwykle wykonuje się od 3 do 6 zabiegów, a następnie w celu podtrzymania efektu zaleca się wykonać pojedynczy zabieg raz na trzy miesiące.

Najczęściej zadawane pytania

Zabieg poprawia kondycje skóry, spłyca zmarszczki i redukuje niedoskonałości. Dzięki tej technice w głąb skóry zostają wprowadzone substancje aktywne, które błyskawicznie wpływają na jej przebudowę. Zabieg stosowany głównie w regeneracji skóry, jej odmłodzeniu, redukcji cellulitu i rozstępów. Cały proces jest w pełni bezpieczny i niemal bezbolesny. Dla podtrzymania jak najlepszych rezultatów, zabieg powinien być przeprowadzony w serii 3-5 zabiegów. Regularne stosowanie mezoterapii igłowej zapewnia młody wygląd skóry i zabezpiecza przed starzeniem się skóry. Zabiegi najlepiej przeprowadzać zimą lub wiosną, gdyż słońce może powodować przebarwienia w miejscu iniekcji. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona. Mogą pojawić się również wybroczyny lub siniaczki. Istnieje możliwość wystąpienia rumienia lub obrzęku, który może utrzymywać się do kilku godzin po zabiegu i jest najczęściej wynikiem reakcji skóry na nakłucia. Terapii poddawane są praktycznie wszystkie obszary ciała, jednak najbardziej popularne miejsca to twarz, dekolt i szyja oraz głowa.

Mezoterapia igłowa

Czy nici liftingujące zostają w skórze na zawsze?

Nie, nici liftingujące PDO są rozpuszczalne i po około ośmiu miesiącach od wprowadzenia w skórę, rozpuszczają się w tkance. To odróżnia je od nici starszej generacji, które stosowane były wcześniej, np. złotych nici). Zanim to jednak nastąpi nici przyczyniają się do produkcji nowego kolagenu, pobudzają syntezę naturalnego kwasu hialuronowego i stymulują fibroblasty do produkcji elastyny (białka odpowiedzialnego za elastyczność naszej skóry). W efekcie skóra z każdym dniem staje się gładsza i jędrniejsza. Najważniejsze jest to, że działają w sposób naturalny, czyli nie zmieniają rysów twarzy, nie wywołują efektu „sztucznej maski”. Stworzone za pomocą nici rusztowanie gwarantuje efekt ładnego owalu twarzy.

Czy po wprowadzeniu nici zmienią się moje rysy twarzy?

Po wprowadzeniu nici liftingujących PDO rysy twarzy pozostają niezmienione. Stworzone za pomocą nici rusztowanie pozwala uzyskać ładny owal twarzy i wygładzenie zmarszczek. Obawy, że po zabiegu rysy twarzy zmienią się, są nieuzasadnione, ponieważ procedura ta ma charakter liftingu bez użycia skalpela. Napięcie skóry poprawia się, następuje redukcja chomików i linii marionetek, a także opadających kącików ust i policzków. Twarz jest odmłodzona i wygląda na zrelaksowaną.

Jak długo utrzymują się rezultaty zabiegu?

Efekty zabiegu widoczne są natychmiast, niemniej jednak należy pamiętać, że właściwy proces neokolagenezy (tworzenia nowego kolagenu) rozpoczyna się po 10-14 dniach i tak naprawdę dopiero wówczas zaczynają być widoczne właściwe efekty zabiegu. Największym atutem nici jest ich długotrwała stymulacja komórek skóry do produkcji nowego kolagenu. Wytworzone przez nie "podskórne rusztowanie" w przeciągu kilku miesięcy staje się rusztowaniem zbudowanym z kolagenu wytworzonego przez fibroblasty skóry. Jak wiadomo, nici ulegają wchłonięciu po mniej więcej 8 miesiącach, jednak efekty ich działania są widoczne nawet do dwóch lat.

Najczęściej zadawane pytania

PDO jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego lub dwóch skręconych stałych włókien, które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance. Stosując nici, wpływamy wzmacniająco na zwiotczałe tkanki, uzyskujemy natychmiastową poprawę jej wyglądu. Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagen i elastyna). Proces tan trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 240 dni). Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 24 miesięcy. Skóra w którą wprowadzimy nici PDO, staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona. W rezultacie, zabieg pozwala nam otrzymać efekt liftingu, bez użycia skalpela. Zabieg implantacji Nici PDO dedykowany jest przede wszystkim pacjentom w wieku 30 – 65 lat

Nici PDO

Jak długo będę się cieszyć efektem wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym?

Jeżeli zabieg jest wykonany prawidłowo, efekt utrzymuje się od 12 do 24 miesięcy. To, jak długo utrzymuje się efekt zależy między innymi od rodzaju użytego kwasu. Stosujemy kwasy usieciowane, częściowo usieciowane oraz nieusieciowane. Czym się różnią? Już tłumaczymy różnice między kwasami oraz ich zastosowanie.

Tak więc, kwas usieciowany stosuje się w przypadku przywracania objętości twarzy, wolumetrii i wypełniania bruzd. Sprawdza się szczególnie w tych najbardziej wymagających zabiegach. W tym przypadku efekty utrzymują się ok. 2 lat.

Kwas częściowo usieciowany będzie idealny w sytuacji, gdy chcesz uzyskać efekt lekkiego, naturalnego wypełnienia niedoskonałości. Spłycisz nim drobne ubytki, a efektem będziesz się cieszyć ok. 1,5 roku.

Kwas nieusieciowany najlepiej sprawdzi się natomiast w przypadku skóry suchej, zmęczonej i wiotkiej. To ze względu na jego niepodważalne właściwości nawilżające. To świetny sposób, żeby natychmiast przywrócić skórze zdrowy i promienny wygląd. Taką promiennością będziesz mogła się pochwalić światu przez rok.

Jaki jest czas rekonwalescencji i czy po zabiegu będę mogła od razu wrócić do codziennych zajęć?

Twoja skóra po zabiegu może być zaczerwieniona oraz opuchnięta, co jest wynikiem nakłuć. Po 2-3 dniach, te pozabiegowe ślady pójdą w niepamięć. Możesz je spokoje schować pod makijażem i wrócić do swoich zajęć. Zadbaj natomiast o to, aby w dniu zabiegu unikać intensywnych ćwiczeń oraz wahań termicznych. Właśnie dlatego zalecamy, by zrezygnować tego dnia z sauny czy solarium.

Czy zabieg z użyciem kwasu hialuronowego jest bolesny?

Dbamy o komfort oraz samopoczucie pacjentek. Ponieważ wiemy, że Panie mają różną wrażliwość na ból, dostosowujemy się do potrzeb. Najczęściej miejsce, które będzie ostrzykiwane jest znieczulane kremem około 30 min. przed rozpoczęciem procedury. To czyni zabieg niemalże bezbolesnym.

Najczęściej zadawane pytania

Zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym jest alternatywą dla operacji plastycznych mających na celu odmłodzenie twarzy. Stosowany jest do wygładzania różnego rodzaju zmarszczek, modelowania i powiększenia ust, wypełnienia policzków oraz innych tego typów zabiegów. Sam zabieg trwa około 20-30 minut, a jego efekty są widoczne od razu po podaniu substancji do skóry. Wypełniając skórę kwasem hialuronowym uzyskujemy ładny naturalny efekt , skóra twarzy staje się wyraźnie gładsza i odmłodzona. Stosujemy różnego rodzaju preparaty na bazie kwasu hialuronowego usieciowanego lub nieusieciowanego w zależności od potrzeb, wieku, miejsca i rodzaju korekcji. Efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy w zależności od rodzaju usieciowania.

Kwas hialuronowy

 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu toksyną botulinową?

 

- Ciąża i okres karmienia

- Zakażenia i nowotwory skóry

- Przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi

- Czynna opryszczka

Jak długo czeka się na efekt po zabiegu i przez jaki czas się on utrzymuje?

Botoks zaczyna działać po około 7 dniach. Już jedna dawka preparatu wygładza nam zmarszczki, a efekt ten utrzymuje się jeszcze przez około 6 miesięcy. Co więcej, ponieważ podczas okresu w którym działa Botox nie wykonujemy żadnych ruchów związanych z marszczeniem czoła czy kurzymi łapkami, zmarszczki często jeszcze dodatkowo się wygładzają.

Czy moja twarz będzie wyglądać jak maska?

NIE. Umiejętne podanie botoxu, w odpowiednich dawkach spowoduje osłabienie siły mięśni twarzy, a nie całkowicie je wyłączy. Efekt maskowatej twarzy obserwowany u części celebrytów to wynik nie tylko dużej ilości botoxu, ale także wielu ampułek kwasu hialuronowego wstrzykniętego w twarz.

Najczęściej zadawane pytania

W medycynie estetycznej botoks podawany jest w celu wygładzenia zmarszczek mimicznych. Stosuje się go w bardzo małych, ściśle dobranych dla danego pacjenta dawkach, które działają tylko w miejscu podania. Po wprowadzeniu przez lekarza niewielkiej ilości preparatu w okolice zmarszczek mimicznych następuje neutralizacja działania neuronów, które odpowiadają za przesyłanie do mięśni impulsu do skurczu. Dzięki neutralizacji mięśnie nie działają przez okres od 3 do 6 miesięcy. W tym czasie skóra odpoczywa, zmarszczki są „zamrożone”, wygładzają się, a mięsień „oducza” się skurczu – dając naturalny i wypoczęty wygląd.

Toksyna botulinowa (Botoks)

Zabiegi

 

                             

Osocze bogatopłytkowe 

Osocze bogatopłytkowe (Platelet Rich Plasma, PRP) to autologiczny koncentrat płytek krwi w niewielkiej ilości osocza. Jest bogatą w czynniki wzrostu substancją, którą otrzymuje się z krwi pacjenta. Poprzez wstrzyknięcie osocza w odpowiednio dobrane warstwy skóry uzyskuje się efekt przyspieszenia odnowy tkanek. Proces regeneracji ulega przyspieszeniu, a fibroblasty są pobudzane do produkcji nowego kolagenu. W medycynie estetycznej zastrzyk z PRP intensywnie odmładza skórę, ujmując pacjentowi lat. Terapia daje długotrwałe efekty w rewitalizacji skóry, a przy tym jest w pełni biokompatybilna z organizmem pacjenta.

Lipoliza iniekcyjna

Najczęściej zadawane pytania

Jakie efekty daje zabieg?

Mezoterapia igłowa z użyciem PRP (zwana również wampirzym liftingiem) sprawia, że skóra staje się bardziej napięta i odmłodzona. Blizny i zmarszczki ulegają wygładzeniu, o czym często informują nas sami pacjenci. W przypadku zastosowania PRP w ortopedii i leczeniu łysienia osocze przynosi poprawę w postaci spowolnienia degeneracji stawu, wyleczenia schorzenia, kontuzji czy większego zagęszczenie włosów.

Efekt oczywiście bywa mniejszy lub większy w zależności od stanu napięcia skóry i wieku. Jeśli ktoś chce mieć pewność, że PRP zadziała z pełną mocą, z doświadczenia  sugeruję połączenie silnego zabiegu laserowego z podaniem osocza do skóry. Tak skojarzone metody uzupełniają się i dają lepszy efekt odmładzający.

Czy wampirzy lifting jest bezpieczny?

Do zabiegu używamy krwi pobranej od pacjenta, więc nie istnieje żadne ryzyko nietolerancji czy alergii. Podanie osocza bogatopłytkowego uznawane jest obecnie za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny regeneracyjnej i estetycznej.

(PRP)

Laseroterapia - laser frakcyjny CO2

Zastosowanie lasera CO2 w medycynie estetycznej sprowadza się do tego, żeby w kontrolowany sposób uszkodzić tkankę, aby wymusić proces jej odbudowy. Światło lasera frakcyjnego CO2 wnika w głąb skóry i jest pochłaniane przez zawartą w komórkach wodę. W wyniku reakcji fototermicznej dochodzi do błyskawicznego podgrzania wody w tkankce, a potem jej odparowania, czyli ablacji, oraz wydzielenia ciepła, które uszkadza komórki, w tym także komórki kolagenowe. Równocześnie uruchamiane są procesy naprawcze, które powodują tworzenie się nowego kolagenu.Połączenie laserowego odmładzania skóry z osoczem bogatopłytkowym wiąże się z lepszymi i szybszymi rezultatami odmładzania. Dzięki obkurczeniu włókien kolagenowych ujędrniamy skórę, a efekty możemy porównywać do liftingu.

Najczęściej zadawane pytania

Czy zabieg z użyciem lasera jest bezpieczny?

Zabieg jest całkowicie bezpieczny. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona, może pojawić się delikatny obrzęk. Powierzchowna regeneracja naskórka trwa od 3 – 7 dni. Całkowita przebudowa około miesiąca.

Jakie efekty daje laser frakcyjny?

 - Ogólne zwiększenie napięcia i elastyczności skóry

 - Poprawa kolorytu skóry

 - Efekt wypełnienia bruzd nosowo-wargowych

 - Poprawa owalu twarzy

 - Ujędrnienie skóry

 - Poprawa gęstości skóry

 - Wygładzenie zmarszczek

 - Obkurczanie porów skóry

 - Pobudzenie procesu neokolagenezy

 - Odmłodzenie

 - Poprawa kolorytu skóry

Medycyna Estetyczna

dr Norbert Żochowski

Lipoliza iniekcyjna to bezoperacyjny zabieg polegający na trwałym usuwaniu tkanki tłuszczowej, której nie można zredukować za pomocą diety i ćwiczeń. W zawiązku z tym lipoliza iniekcyjna służy do redukcji tylko miejscowo nagromadzonego tłuszczu i modelowania sylwetki. To także doskonałe uzupełnienie zabiegu liposukcji i abdominoplastyki.

Restylane Skinbooster - długotrwałe głębokie nawilżenie skóry

Restylane Skinboosters to innowacyjna metoda kompleksowej rewitalizacji skóry w każdym wieku, gwarantująca długotrwałe nawilżenie skóry, poprawę jej gładkości i elastyczności. Zabiegi Restylane Skinboosters oparto na nowatorskiej formule stabilizowanego kwasu hialuronowego, który dociera do głębokich warstw skóry i pobudza produkcję naturalnego kolagenu. Jego bezpieczne działanie pozwala w skuteczny sposób przywrócić sprężystość i blask delikatnej skóry szyi, dekoltu, dłoni oraz okolicy wokół oczu – obszarach, które szczególnie potrzebują nawilżenia i wzmocnienia.

Restylane Skinboosters to przełomowa koncepcja poprawy jakości skóry, polegająca na nawilżeniu jej głębokich warstw poprzez serię mikroiniekcji stabilizowanym kwasem hialuronowym. Jest to naturalnie występująca w organizmie silnie higroskopijna substancja utrzymująca nawilżenie w obrębie skóry. Żelowa, miękka konsystencja stabilizowanego kwasu hialuronowego stosowanego w zabiegach Restylane Skinboosters pozwala chłonąć wodę, zapewniając nawilżenie głębokich warstw skóry w leczonym obszarze. Działanie preparatu Restylane Skinboosters można porównać do bufora, który zachowuje odpowiedni poziom wody w skórze, czego efektem jest poprawa jędrności, elastyczności oraz gładkości skóry.

DLA KOGO PRZEZNACZONE SĄ ZABIEGI RESTYLANE SKINBOOSTERS? Restylane Skinboosters to wielozadaniowe preparaty, które można zastosować:

 •   U kobiet i mężczyzn z każdym typem skóry

 •   U osób z młodszą bądź bardziej dojrzałą skórą

 •   Na twarzy, ustach, szyi, dekolcie i dłoniach

 •   U osób, które pragną poprawić strukturę swojej skóry, tj. osoby z bliznami po trądziku bądź z foto-uszkodzeniami skóry

 •   Samodzielnie lub w połączeniu z innymi sesjami terapeutycznymi

ILOŚĆ SESJI TERAPEUTYCZNYCH:

W celu uzyskania optymalnych wyników, zaleca się, aby pacjent otrzymał:

 •   Jeden kurs początkowy, składający się zwykle z 3 zabiegów, w odstępach 2-4 tygodni

 •   Regularne zabiegi podtrzymujące, wykonywane co około 6 miesięcy

  Przed podjęciem leczenia lekarz pomoże w wyborze preparatów oraz ustali indywidualny harmonogram leczenia, tak aby osiągnąć możliwie najlepsze wyniki. Dokładna liczba zabiegów zależy od rodzaju skóry, stosowanych produktów oraz obszarów skóry. Efekty pojawiają się stopniowo. Pacjent zauważy poprawę już po jednej sesji terapeutycznej, ale w celu uzyskania optymalnych wyników należy przestrzegać protokołu zabiegów zaleconego powyżej bądź ustalonego przez lekarza indywidualnie.

  WYJĄTKOWOŚĆ ZABIEGÓW RESTYLANE SKINBOOSTERS:

 •   Unikatowe właściwości żelu Restylane - stabilizacja

 •   Wysoki profil bezpieczeństwa

 •   Precyzja i przewidywalny efekt

 •   Komfort podczas zabiegu i brak okresu rekonwalescencji

 •   Zabiegi mogą być wykonywane również u młodych osób

 •   Restylane Skinboosters może być stosowany z innymi zabiegami medycyny estetycznej

 •   Głębokie nawilżenie skóry

 •   Długotrwałe efekty estetyczne

Infuzja Tlenowa - DermaOxy 

Endermologia iMoos 

 

Czym jest DermaOxy ? 

Oparta jest na wtłaczaniu preparatów aktywnych do głębokich warstw skóry za pomocą czystego tlenu. Jest to rewolucyjna metoda odmładzania skóry, nawilżania na poziomie komórkowym oraz redukcji zmarszczek opatentowana w Danii. DermaOXY to synergiczne połączenie dwóch technologii: wprowadzania w skórę wysoce skoncentrowanych składników aktywnych w postaci serum za pomocą tlenu oraz terapii czystym tlenem odpowiednio stężonym i sprężonym. Skoncentrowane składniki aktywne w postaci serum wtłaczane są za pomocą tlenu do głębokich warstw skóry, dzięki czemu pierwsze efekty widoczne są natychmiast po zabiegu. Zabieg jest bezinwazyjną, kosmetyczną i bezbolesną alternatywą dla BOTOXU. Spektakularne efekty osiągamy dzięki silnie skoncentrowanym składnikom aktywnym m.in kwas hialuronowy, wyciąg z jadu węża (pseudobotox), peptydy, antyoksydanty, witaminy i minerały oraz ekstrakty z alg.

 

Jak działa DermaOXY?

Wprowadzanie za pomocą tlenu skoncentrowanych substancji aktywnych.Skoncentrowane składniki aktywne w postaci serum wtłaczane są za pomocą tlenu do głębokich warstw skóry dzięki czemu pierwsze efekty widoczne są natychmiast po zabiegu. Skóra nabiera wyraźnie młodszego wyglądu, emanuje zdrowiem i witalnością. Zabieg jest bezinwazyjną alternatywą dla botoxu, pozwala na wypełnienie drobnych zmarszczek, głębokie nawilżenie skóry, wygładzenie okolic oczu i ust oraz poprawę  konturów twarzy.Terapia czystym tlenem Tlen transportowany jest do głębszych warstw skóry, poprawiając tym samym stan energetyczny komórek, intensyfikując przemianę materii oraz przyspieszając procesy regeneracji. Likwidacja deficytu tlenowego prowadzi do natychmiastowej poprawy funkcjonowania skóry ponieważ nowo powstałe, zdrowe komórki charakteryzują się wyższym potencjałem energetycznym.

 

Głowice zabiegowe DermaOXY 

Oryginalne urządzenie DermaOXY posiada dwie głowice zabiegowe, dzięki czemu efekty są tak spektakularne, natychmiastowe i utrzymują przez dług czas. Sukces DermaOXY tkwi przede wszystkim w wysokiej jakości preparatach bogatych w czyste składniki aktywne. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że wszystkie efekty zabiegów potwierdzone są przez szereg duńskich badań, a wszystkie produkty są atestowane dermatologicznie, nie zawierają parabenów, ani konserwantów. Ponadto wszystkie produkty DermaOXY, zarówno profesjonalne gabinetowe jak i do pielęgnacji domowej dostępne są jedynie dla Salonów posiadających licencję DermaOXY.

 

Spektakularne efekty dzięki DemaOXY

Skoncentrowane składniki aktywne w postaci serum wtłaczane są za pomocą tlenu do głębokich warstw skóry, dzięki czemu pierwsze efekty widoczne są natychmiast po zabiegu. Zabieg jest bezinwazyjną, kosmetyczną i bezbolesną alternatywą dla BOTOXU. Spektakularne efekty osiągamy dzięki silnie skoncentrowanym składnikom aktywnym.. Efekt po 1 zabiegu utrzymuje się do miesiąca, natomiast po serii zabiegów nawet do pół roku. Zabiegi dermaOXY przeznaczone są dla każdego Klienta. W przypadku młodej skóry działamy prewencyjnie zapobiegając procesom przedwczesnego starzenia, utracie wody oraz spadku napięcia skóry, natomiast w przypadku skóry dojrzałej redukujemy i niwelujemy efekty niekorzystnego upływu czasu, zmieniając strukturę i kondycję skóry.

 

Efekty DermaOxy na twarz , szyję i dekolt 

 •   Wypełnienie zmarszczek  

 •   Wygładzenie okolic oczu 

 •   Głębokie nawilżenie na poziomie komórkowym 

 •   Wypełnienie ust 

 •   Poprawa struktury, napięcia i elastyczności

 •   Podniesienie owalu twarzy

 •   Witalność i młody wygląd

 •   Rozjaśniona i zdrowa skóra 

 

Efekty DermaOxy na włosy 

 • zwiększenie wzrostu, siły i elastyczności włosów

 • przywrócenie bilansu wilgoci w skórze głowy

 • stymulacja odnowy komórek 

 • regeneracja włosów

 • naturalny blask i miękkość włosów 

 

Endermologia iMoos 

Nowa odsłona kultowego urządzenia iMoos, pozwalająca na jeszcze bardziej precyzyjną pracę oraz osiąganie doskonałych efektów w nieinwazyjny sposób. Unikatowe połączenie technologii pozwala na doskonałe modelowanie i konturowanie ciała oraz odmłodzenie twarzy. 

Zastosowane w urządzeniu nowatorskie systemy selektywnie docierają do wymagających miejsc i zapewniają bezpieczną i bezbolesną pracę. Dodatkowe funkcje dołożone do klasycznych i sprawdzonych technologii pozwalają osiągnąć nowy wymiar odchudzania w kosmetologii estetycznej. Nowoczesny wygląd urządzenia iMoos, jako model premium, ma wygodny system sterowania na dużym wyświetlaczu głównym oraz na głowicach sterujących, co pozwala szybko wybrać żądany program spośród wielu trybów pracy.
 

iMoos - Selektywne odchudzanie 

Głowica RWT (Rotation Working Technology) innowacyjna głowica rotacyjna, doskonała metoda do walki z depozytami tłuszczu, zwiększająca głębokość penetracji. Rotacyjna głowica zabiegowa do ciała zapewnia zupełnie nowy wymiar wyszczuplenia, ujędrnienia i modelowania sylwetki. Dzięki obrotowej funkcji pozwala działać na wszystkich poziomach skóry, usprawniając procesy metaboliczne i aktywne usuwanie tkanki tłuszczowej.
 
System RTT (Real Time Temperature) 
monitorowania temperatury tkanki w czasie rzeczywistym gwarantuje docelowe podgrzanie tkanek. Ponadto system zapewnia bezpieczną pracę, bez ryzyka przegrzania skóry. Dzięki temu operator ma pewność, że zabieg wykonywany jest w sposób skuteczny, ale też gwarantującym komfort i bezpieczeństwo dla Klienta.
 
Technologia MPRF (Multi Polar Radio Frequency)
multipolarna fala radiowa, działa przestrzennie na wszystkich poziomach skóry, zarówno na płytkich i głębokich strukturach. Połączenie fali mono i bipolarnej pozwala osiągnąć spektakularne i długoterminowe efekty. Fala monopolarna o niskiej częstotliwości działa głęboko, penetrując do głębokich warstw skóry, natomiast fala bipolarna o znacznie wyższej częstotliwości działa na płytszych warstwach zapewniając gładkość i jędrność skóry.
 
Elektrody AL-C (A.L Component)
nowej generacji elektrody przewodzące dwa rodzaje fali: mono i bipolarne, przystosowane do bezpiecznej i efektywnej pracy. Elektrody pokryte teflonem chronią skórę przed przegrzaniem.
 

Efekty iMoos

Technologia unikatowej głowicy oraz specjalistycznych, multipolarnych fal pozwala na selektywne dotarcie do tkanki tłuszczowej i zagęszczanie struktur skóry. Fale i rotacja rozbijają i upłynniają komórki tłuszczowe i usuwają je w naturalnych procesach metabolicznych. Masaż podciśnieniowy wykorzystuje drenaż limfatyczny i próżnię, dzięki czemu skutecznie rozbija cellulit. Specjalistyczne fale działają na wszystkich poziomach skóry odbudowując włókna kolagenowe i elastyny, dzięki czemu następuje silne napięcie i zagęszczenie struktur skóry oraz jej dotlenienie. 

 

 •   Redukcja tkanki tłuszczowej  

 •   Redukcja cellulitu

 •   Ujędrnianie skóry 

 •   Lifting pośladków 3D 

 •   Poprawa struktury, napięcia i elastyczności

 •   Podniesienie owalu twarzy

 •   Witalność i młody wygląd

 •   Zdrowa skóra 

 

Radiofrekwencja mikroigłowa - Qtera 

Radiofrekwencja mikroigłowa - Qtera 

 

Radiofrekwencja mikroigłowa - Qtera RF 

 

Qtera to innowacyjne i zaawansowane technologicznie,kosmetyczne urządzenie oparte na synergicznym połączeniu precyzyjnie konktrolowanych fal radiowych z systemem mikroigieł przy jednoczesnym zastosownaiu vacuum.

Qtera przeznaczona jest do niechirurgicznego liftingu twarzy, redukcji zmarszczek i blizn oraz do przestrzennego zagęszczania i ujędrniania skóry, dzięki wielokrotnemu działaniu na kolejne warstwy skóry.

Podczas zabiegu bardzo cienkie mikroigły wprowadzane są pod skórę na różną głębokość od 0,5 do 4,0mm i tu emitują bipolarne fale radiowe 1,18MHz nagrzewając krótko lecz bardzo silnie tkankę wokół igieł, bez przegrzania powierzchni skóry i bez ryzyka poparzeń. Dodatkowe zastosowanie vacuum pozwala na precyzyjną pracę i pełną kontrolę wkłucia igieł pod odpowiednim kątem. Po emisji fali igły natychmiast wycofują się ze skóry. Na każdym z poziomów skóry powstają zarówno punkty koagulacji, tzn. małe ogniska o bardzo wysokiej temperaturze, jak i przegrzania, które zapoczątkowują remodeling podskórnego kolagenu. Wprowadzenie igieł na kilka poziomów w skórze pozwala osiągnąć przestrzenny efekt ujędrnienia skóry.

 

Efekty Qtera Rf

Efekty zabiegu można podzielić na te widoczne od razu oraz te, które uaktywniają się z czasem. Bezpośrednio po zabiegu następuje obkurczanie się włókien kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta. Jednak tefekty ostateczne widoczne są kilka tygodni po zabiegu, nawet do 3 miesięcy po zabiegu.

 • Głęboka frakcyjna odnowa skóry

 • Napięcie i lifting skóry

 • Przestrzenna zagęszczenie skóry 3D

 • Zmniejszenie blizn, porów i przebarwień 

 • Usuwanie rozstępów 

 • Silny efekt termiczny w skórze właściwej

 • Brak termicznego uszkodzenia naskórka

 • Doskonały efekt remodelowania kolagenu

 • Precyzyjna kontrola głębokości działania

 • Płynna regulacja poziomu energii RF

 • Minimalna bolesność zabiegu

 • Krótki czas impulsu RF - brak rekonwalescencji

 • Intuicyjne menu i prosty system wymiany końcówki

Peelingi chemiczne - medyczne 

 

Peelingi chemiczne - medyczne 

 

 

Peelingi chemiczne to świetny sposób na poprawę kondycji skóry w każdym wieku. W zależności od zastosowanego preparatu zabieg oferuje działanie oczyszczające, odmładzające, przeciwtrądzikowe, regenerujące, rozjaśniające, redukujące przebarwienia, przeciwzmarszczkowe lub normalizujące.

 

Jak działają peelingi chemiczne?

Mechanizm działania peelingów chemicznych, zwanych również peelingami kwasowymi lub kwasami, polega na usuwaniu zewnętrznych warstw skóry, w celu pobudzenia jej naturalnych zdolności regeneracyjnych. Peelingi rozluźniają połączenia pomiędzy komórkami skóry, dzięki czemu dochodzi do złuszczania się jej zewnętrznych warstw. W zależności od rodzaju, stężenia i pH zastosowanego preparatu, uzyskujemy różną siłę działania. Wyróżniamy:

 • peelingi powierzchniowe – działają tylko w obrębie naskórka,
 • peelingi średnio głębokie – docierają do górnych warstw skóry właściwej,
 • głębokie – działają na głębsze warstwy skóry właściwej.

 

W zabiegu złuszczania chemicznego chodzi o to, żeby usunąć zewnętrzne warstwy skóry, które zawierają defekty estetyczne oraz pobudzić naturalne procesy regeneracji w celu usunięcia problemów zlokalizowanych w głębszych warstwach.

W jaki sposób dobiera się odpowiedni peeling?

Peelingi chemiczne mają różne składy. Często tworzone są mieszanki kilku różnych substancji złuszczających o specyficznych właściwościach, które można wykorzystać w pielęgnacji konkretnego rodzaju cery. Peelingi dla skóry:

 • trądzikowej – zawierają substancje o działaniu oczyszczającym, normalizującym i antybakteryjnym,
 • dojrzałej – mają działanie regenerujące, odmładzające i przeciwzmarszczkowe,
 • z przebarwieniami – zawierają aktywne składniki rozjaśniające, wyrównujące koloryt cery i redukujące przebarwienia,
 • bez widocznych problemów estetycznych – głęboko nawilżają i stymulują naturalne procesy rewitalizacji skóry,
 • naczynkowej – delikatnie złuszczają, jednocześnie chroniąc delikatne naczynka krwionośne przed uszkodzeniami.

 

Jakie korzyści wynikają ze złuszczania skóry peelingiem kwasowym?

W zależności od zastosowanego preparatu możemy uzyskać następujące efekty terapeutyczne:

 • odmłodzenie skóry, redukcja zmarszczek, poprawa gęstości i elastyczności skóry,
 • rozjaśnienie lub całkowite usunięcie plam, posłonecznych przebarwień, wyrównanie koloru cery,
 • redukcja błyszczenia się skóry, zmniejszenie ilości wykwitów trądzikowych,
 • głębokie oczyszczenie skóry,
 • nawilżenie, odżywienie i regeneracja cery.

 

Jak należy pielęgnować skórę po zabiegu eksfoliacji chemicznej?

Zalecenia pielęgnacyjne dla osób poddających się złuszczaniu peelingami chemicznymi są uzależnione od siły działania zastosowanego preparatu. W większości przypadków należy:

 • unikać zdrapywania lub dodatkowego złuszczania odchodzącego naskórka,
 • chronić skórę przed promieniami słonecznymi,
 • intensywnie nawilżać lub natłuszczać skórę,
 • unikać agresywnych środków pielęgnacyjnych (np. kosmetyków z alkoholem, kremów z kwasami),
 • unikać mocnych zabiegów kosmetycznych i estetycznych, chyba że zostały one zalecone przez specjalistę wykonującego zabieg eksfoliacji.

 

Czy są przeciwwskazania do zabiegów z peelingiem chemicznym?

Do przeciwwskazań, które trwale lub czasowo wykluczają wykonanie zabiegu z peelingiem chemicznym, zaliczamy:

 

 • aktywne infekcje wirusowe lub bakteryjne,
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
 • zranienia lub podrażnienia skóry w miejscu wykonywania zabiegu,
 • doustna terapia retinoidami,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • intensywne opalanie się.

 

Dr. Martinez Sp. z o.o.

ul. Wałowa 30/ lok U7

84-200 Wejherowo 

NIP 588 - 234 - 07- 51 

tel. 519 867 336 / 792 833 323 

Dr. Martinez Sp. z o.o.

ul. Wałowa 30/ lok U7

84-200 Wejherowo

NIP 588-234-07-51

tel. 519 867 336 

tel. 792 833 323